اگر به دنبال ورود به یکی از گرایش‌­های­ مدیریت دولتی هستید، طبیعتا قبل از ورود با افرادی که شناخت خوبی از فضای آکادمیک این رشته­‌ها دارند مشورت کرده اید. هر چقدر این مشورت­‌ها بیشتر و بهتر باشه،  تصور شما به واقعیت این رشته­‌ها نزدیک تر میشه و قدم بعدی تون رو بهتر میشناسین و ریسک انتخابتون پایین میاد.

تیم رشنا با هدف کمک به افرادی که می خوان وارد این رشته بشن و یا تغییر رشته بدن، سعی کرده در قالب وبینارهای از تصور تا واقعیت بستر مشورت با افراد درجه یک این رشته رو براتون فراهم کنه. تو  وبینار پیش‌رو در خدمت یکی از اساتید مجرب مدیریت دولتی دانشگاه تهران هستیم تا یک گفت و گوی مفید برای شناخت بهتر رشتهی مدیریت دولتی داشته باشیم. 

استاد وبینار

  1. عضو هیئت علمی مدیریت دولتی دانشگاه تهران
  2. مدیر گروه مدیریت دولتی پردیس البرز دانشگاه تهران 
  3. استاد برتر ششمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران

دکتر عباس نرگسیان

این دوره مناسب چه کسانی است؟

ویژه افرادی که قصد ورود به گرایش‌های رشته‌ی مدیریت دولتی و یا تغییر رشته از فنی و علوم پایه به این رشته را دارند.

زمان بندی دوره

آخرین مهلت ثبت نام

۱۲ خرداد ۱۴۰۰

شروع وبینار

۱۳ خرداد از ساعت ۱۷

فرآیند سلسه وبینارهای از تصور تا واقعیت

۱) واقعیت علوم انسانی

قبل از ورود به عرصه علوم انسانی، باید شناسنامه‎ ی واقعی این علوم را فراتر از آنچه که در رشته ‎های دانشگاهی هستند بشناسید. در این بخش میخواهیم بدانیم علوم انسانی از کجا نشات گرفته‎ اند و با چه منطقی به رشته های مختلف دانشگاهی فعلی تقسیم شده و نهایتا چقدر قابلیت حل کردن مسائل کشور را دارند.

۲) واقعیت رشته‌های دانشگاهی

قبل از ورود به هر یک از رشته ‎های تحصیلی باید بدانید واقعیت مفاهیم کلی این رشته چه هستند و قصد پاسخ به کدام سوال ها را دارد؛ همچنین باید با مختصات فضای شغلی متناطر با رشته آشنا باشید. (وبینار فعلی این گام از تصور تا واقعیت را پوشش خواهد داد)

۳) واقعیت کار در ایران

قبل از ورود به فضای کاری، بدانید واقعیت مشاغل در کشور چیست و اقتصاد این مشاغل چه اقتضائاتی دارد. جایگاه رزق در شغل های مدرن چیست. آیا می توان با حضور در موقعیت های شغلی فعلی دست به اصلاحات و تحولات ساختاری زد؟

۴) واقعیت موقعیت های شغلی هر رشته

 پیش از اینکه شغل آینده‌ات رو انتخاب کنید، بایستی با وظایف واقعی یک فرد شاغل در آن شغل و با برنامه روزانه‌اش آشنا بشوید تا تصمیم آگاهانه‌ای بگیرید.